Та днес е неделя и аз вече не съм спал 36 часа, тъй като ноща мина докато пробвах и четох как да си пусна тъпите мултимедийни бутони на лаптопа под Slakcware Linux 12.0.
Вече имам напълно фуннкциониращи бутончета, намалям си звука и се появяват и нотификации, спирам звука пак нотификацийка.
Всъщност е лесно – с xev виждате кода на бутона който натискате и в един файл записвате следните неща:
keycode 160 = XF86AudioMute
keycode 176 = XF86AudioLowerVolume
keycode 174 = XF86AudioRaiseVolume
keycode 162 = XF86AudioPlay
keycode 164 = XF86AudioStop
keycode 144 = XF86AudioPrev
keycode 153 = XF86AudioNext
keycode 123 = XF86_Next_VMode
keycode 239 = XF86_Prev_VMode
keycode 78 = XF86ScrollClick
Записвате файла като .Xmodmap в домашната ви директория и всичко е ок. Зареждатегорните неща с
xmodmap .Xmodmap
Е остана само да видя как да се появят нотификацийки за увеличаване и намаляне яркостта на екрана, но вече нямам сили.
Надявам се съм бил полезен
Подсказа … Desktop Notifications. Но никога не съм го подкарвал
От горния пост очевидно може да се направят следните изводи:
1 – Очевидно си празнувал както трябва рождения си ден и не си искал изобщо да заспиваш! Защото “от сън спомен не остава, но от много спомени сън те не хваща”
2 – За мултимедийни приложения, още повече на лаптоп е по-добре да се ползва Windows, там си теглиш съответните драйверчета от нета, цъкаш разни работи и готово. Няма нужда да пишеш в разни невидими файлове.
Това е моя скромен принос към науката за празнуване на празици и махмурлука след това!
А фе то и hald трябва върши тая работа, ама на сайта има страшно howto, така че…
Нямам излишни пари за боклуци, сиреч Windows :).
Пък и защо ми са две операционни системи, след като и с Linux мога да правя всичко, което искам и ми трябва?